سرخوش کردن گربه

(زمان مطالعه 2 دقیقه)

اکنون که Catnip (علف گربه) موضوع خیلی از گفتگو ها است بیایید فکر کنیم که چرا ما اینقدر از ماهرانه نشئه کردن گربه خود با یک گیاه لذت می بریم.

Catnip (نام گیاه شناسی، Nepeta Cataria) گیاه محلی اروپاست، جایی که قبلاً از آن به عنوان داروی Hairball (گلوله مو) مصرف می شد. قابل استفاده برای درمان تب، بی خوابی، خارش بدن و مخصوصاً مشکلات گوارشی می باشد. عضوی از خانواده نعنا که امروزه از باغ ها حذف شده و می توان آن را به صورت خودرو در کنار جاده ها و در محوطه خانه های رها شده پیدا کرد.

Catnip خشک شده در داروخانه ها در قرن 19 ام و اوایل قرن 20 ام انباشته بود و هنوز هم در فروشگاه های غذای سالم جایی که شما می توانید به صورت عمده یا در کیسه هایی جهت درست کردن چای خریداری کنید برای فروش عرضه می شود. این محصول برای گربه ها تا بعد از سال 1900 میلادی به بازار عرضه تجاری نشده بود. در آن زمان کمپانی های ثبت اختراع در زمینه دامپزشکی کار خود را از درمان دام به بازار جدیدی که دارو برای حیوانات خانگی بود گسترش دادند و فروش نگهدارنده های Catnip دارای شکاف را آغاز کردند. معروف ترین آن ها کمپانی Dr.A.C. Daniels از بوستون ماسا چوست است.

این تصویر یک گربه خیلی خوشحال متعلق به پشت دفترچه ای با موضوع مراقبت از گربه می باشد که کمپانی حوالی سال 1920 میلادی منتشر کرده بود. توپ پلاستیکی تو خالی پر شده از Catnip در تصویر در واقع متعلق به Walter E. Smith تمرین دهنده گربه ها است که گواهی ثبت آن به تاریخ 26 مارچ 1907 میلادی می باشد. یک اسباب بازی لاستیکی سوراخ دار دارای حفره ای که بتوان آن را با Catnip پر کرد. Smith در مورد اختراعش گفته “وسیله ای بسیار مفید است که برای جذب گربه های متناسب، چاق و تنبل در ورزش کردن که شکل فیزیکی آن ها را خوب نگه می دارد الزامی است”. به بیان دیگر این اختراع کلاس برگزیده ای از گربه ها، گربه هایی که حیوانات خانگی هستند را مد نظر دارد.

مجموع 0 رأی
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نظر خود را بگذار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
X
آواتار موبایل
منوی اصلی x