شرایط استرداد کالا

رویکرد باز گرداندن کالا

در راستای آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان ، مجموعه ایران پت مال نهایت تلاش خود را به کار بسته تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد . با این وجود ممکن است مشتریان محترم پس از خرید ، با مسائلی روبه رو شوند که در مواجهه با آن ، خدماتی به عنوان خدمات پس از فروش پیش بینی شده است . با در نظر گرفتن تنوع کالا ارائه شده در وب سایت ایران پت مال ، کلیه اقلامی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند و کارکرد آنها نیاز به تست کردن ندارد (مانند انواع خوراکی ها ، جای خواب ، باکس ، ظرف غذا و …) ، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول ٧ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی شوند . همچنین اقلامی که به عنوان هدیه از طرف ایران پت مال به پاس اطمینان و همراهی شما عزیزان ، همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده اند ، مشمول ٧ روز ضمانت تعویض نیستند . برای سایر کالاهایی که نیاز به زمان جهت تست دارند ، ایران پت مال ٧ روز فرصت برای باز گرداندن کالا در نظر گرفته است .

شرایط بازگرداندن کالا

اگر کالای خریداری شده ، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد

 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از ارسال کالا ، به ایران پت مال اطلاع داده شود .
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی کالاها تا پایان 7 روز مهلت استفاده ، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود .
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌ پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دفتر ایران پت مال بازگردانده شود .
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .
 • این سرویس اشکال‏‏‌ های فنی و ظاهری (شکستگی ، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود . استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی ، نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، کاربرد غیر معمول ، نگهداری و استفاده‌ غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود .

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد

 • وجود مغایرت ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به واحد خدمات پس از فروش ایران پت مال از طریق تلفن ، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود .
 • اگر مغایرت ، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است ، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد .
 • عکس کالاها جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزئیات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد ، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌ بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد .
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد ، لازم است کارتن و جعبه اصلی کالاها نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .

 

اگر کالای خریداری شده ، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد

 • آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش ایران پت مال از طریق تلفن ، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود .
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی کالاها نگهداری و از دور ریختن آن جداً خودداری شود .
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .

 

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود

 • انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می ‌گیرد که باز نشده باشد ، هیچ ‌گونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته ‌بندی اولیه ، پلمب ، برچسب‌ ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک ، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 • از آنجا که ایران پت مال یک وب‌ سایت خرده ‌فروشی آنلاین است ، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف ‌کننده است . (سفارش یک کالا به تعداد ، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)
 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد ، باید هر چه سریع‏‌ تر به واحد خدمات پس از فروش ایران پت مال (شماره تلفن : ۸۸۰۵۲۸۱۷ -۰۲۱) اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود ، حداکثر تا 7 روز پس از ارسال ‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 • با استناد به موارد ذکر شده ، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش ، تنها در صورتی امکان‌ پذیر است که کالا باز نشده ، در شرایط اولیه خود (پلمب) باشد ، همچنین از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ، ارسال شود . اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد ، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است . لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند ، از شمول این بند خارج هستند.
 • لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا ، حتی در بسته بندی ، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد . همچنین در صورت انصراف از خرید ، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود .

 

اگر در اثر حمل و نقل ، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد

 • آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش ایران پت مال اطلاع داده شود .
 • بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ایران پت مال تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری ، خسارت را جبران می‌‏کند .
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی کالاها نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود .
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن ، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ایران پت مال ارسال شود .
 • در صورتی که آسیب ‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد ، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ایران پت مال  بازگردانده شود .

توجه

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش ، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود ، برای مشتری ارسال می‌ شود . در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد ، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ایران پت مال در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ایران پت مال در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌ گونه مسئولیتی نخواهد داشت .

کالا را چگونه ارسال کنید ؟

 • لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش تماس بگیرید   .
 • از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ایران پت مال جداً ، خودداری کنید .
 • برای ارسال ، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌ بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند باطری ، دفترچه راهنما ، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود .
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد . (در صورت لزوم ، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید)
 • ارسال فاکتور یا ذکر شماره فاکتور هنگام ارسال کالا الزامی است . درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید .
 • اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار ، همراه سفارش ارسال نشده باشد ، از قسمت حساب کاربری من بخش فاکتورها ، پرینت بگیرید یا اینکه شماره فاکتور و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید .
 • لازم به ذکر است که هزینه‌ های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه ‌ها ندارد .
 • از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا ، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی کالا را درون کارتن دیگری گذاشته ، آن را ارسال کنید .
 • بسته خود را به این آدرس ارسال کنید : استان تهران ، شهر تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا ، پلاک ۱۵۰، واحد ۳ . کد پستی : ۱۴۳۵۸۶۴۶۱۳

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش ، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود ؟

 • کارشناس خدمات پس از فروش ایران پت مال ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند . اگر ایراد ، مغایرت یا آسیب ‌دیدگی توسط کارشناس ایران پت مال تایید شود ، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند .
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار است . اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا ، موجودی آن به اتمام برسد ، ایران پت مال  بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب اعلامی مشتری واریز می‌کند . بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر ، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود . برای کالای گران‌ تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان ‌تر، ایران پت مال تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند .
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی ، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ایران پت مال در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌ گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌ پذیرد .
 • پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ایران پت مال ، بسته به نوع کالا و مشکل اعلام شده توسط مشتری ، تست و اعلام نظر نهایی کارشناس خدمات پس از فروش ، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد .
 • کارشناس فنی خدمات پس از فروش برای تست کالاها ، ملزم به رعایت استاندارد ها و دستورالعمل‌ ها و رویه ‌های ابلاغ شده توسط شرکت ‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌ های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت ایران پت مال هستند ، لذا علی رغم تصور آن‌ که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود ، در عمل رعایت رویه ‌های تست زمان‌ بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌ های مجاز آن کالا دارد . به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است ، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده ، در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد .
 • از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش ، مشخص شود ، اگر نیاز به استرداد وجه باشد ، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد .
 • ملاک عمل و اقدام شرکت ، نظر کارشناس فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ایران پت مال است .

 

درخواست خود را چگونه به خدمات پس از فروش اطلاع دهید ؟

از طریق یکی از روش‌ های زیر ، درخواست خود را اطلاع دهید :

 • با شماره تلفن ۸۸۰۵۲۸۱۷ -۰۲۱ بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید .
 • یا به IRANPETMALL@YAHOO.COM با ذکر شماره فاکتور ، ایمیل بزنید .
 • توجه : جهت رسیدگی به درخواست ، ذکر شماره فاکتور در هر یک از روش ‌های بالا الزامی است .