News 7 Main

تبدیل خاکستر حیوانات خانگی فوت شده به الماس

یک شرکت سوئیسی با سفارش صاحبان حیوانات خانگی درگذشته از خاکستر آن ها سنگ هایی از جنس الماس می سازند تا صاحبان این سنگ ها را به نشانه یادبود فوت شده خود نگهداری کنند .

به نقل از راشاتودی ، این شرکت سوئیسی که «آلگوردانزا» به معنای «یادبود» نام دارد اجساد را بنا به درخواست صاحبان می سوزانند و تبدیل به خاکستر می کنند تا با آن سنگ های الماس یادبود از پیکر حیوان خانگی مرده بسازند و اینگونه یاد آنها همیشه برای صاحبان زنده بماند .

رسم سوزاندن مردگان ریشه ای شرقی دارد و به شکل خاص هندوها از دیرباز به آن اقدام می کردند اما طی سالیان اخیر در کشورهای غربی و پیروان دین مسیح نیز شیوع کم سابقه ای یافته است.

ساخت سنگ های الماس از خاکستر مردگان در کارگاه های پیشرفته شرکت سوئیسی مذکور با استفاده از فرآیند شیمیایی استخراج کربن از بقایای جسد پیش از تبدیل آن به گرافیت انجام می شود .

این فرآیند نسخه برابر با اصل اتفاقی است که در دل زمین طی تشکیل سنگ های الماس می افتد .

بعد از این فرآیند ، گرافیت در دستگاه مخصوص قرار داده می شود تا در معرض درجه حرارت بالا (حدود 2 هزار و 732 درجه فارنهایت برابر با هزار و 500 درجه سانتیگراد) قرار گیرد و بعد از چند هفته الماس تشکیل می شود .

شرکت آلگوردانزا سالانه حدود 850 قطعه یادبود می سازد که بهای هر کدام از این سنگ های قیمتی به طور متوسط بین 10 تا 32 هزار دلار است.

مجموع 0 رأی
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نظر خود را بگذار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
X
آواتار موبایل
منوی اصلی x