1200-502531040-eating-parrot

پرندگان چه می خورند ؟

(زمان مطالعه 3 دقیقه)

گره گشایی از معمای تغذیه پرندگان

غذا دادن به حیوانات خانگی بعضی اوقات سخت به نظر می رسد . حتی اگر پرنده شما قادر به گفتن ” فندق کراکر می خوام ” باشد باز هم رژیم غذایی که فقط شامل کراکر باشد ممکن است بهترین خوراکی برای دوستان پردار ما نباشد . پس پرندگان چه می خورند ؟ چگونه می توانید از مغذی بودن رژیم غذایی حیوانات خانگی خود اطمینان حاصل کنید ؟

امروزه همه چیز شامل انواع مختلف می باشد و غذای پرندگان هم از این امر مستثنی نیست . با رفتن به هر پت شاپی شما گستره وسیعی از محصولات ساخته شده از پلت ها و دانه ها را می بینید که در دسترس شما خواهند بود . خیلی از آن ها توسط دامپزشک یا پرنده فروشی ها توصیه می شوند . هر چند شما می توانید رژیم غذایی پرندگان را با غذا های تازه نیز تکمیل کنید ، فقط شروع نکنید به تغذیه آن ها با هر آن چه که در منزل دارید . پرندگان موجودات حساسی هستند . در مورد غذاهایی که آن ها می توانند یا نمی توانند بخورند تحقیق کنید و از مشورت با دامپزشک حیوانات غیر بومی و یا کارکنان پرنده فروشی ها استفاده کرده تا به صورت تصادفی به دوستان کوچک پردار خود آسیبی وارد نکنید .

غذای خام یا پخته

خیلی از کارشناسان توصیه می کنند تغذیه پرنده شما با مواد خام بهتر از غذای پخته است . به دلیل اینکه پختن ، اغلب مواد مغذی حیاتی غذا را از بین خواهد برد ، اما اگر شما قصد دارید غذای پخته شده برای پرنده خود فراهم کنید از ظروف غیر چوبی که در برگیرنده مواد سمی برای پرندگان هستند استفاده نکنید و در عوض از ظروف ساخته شده از فولاد ضد زنگ استفاده کنید . برخی غذاهای عالی جهت تهیه :

جو دو سر ، دانه جو ، برنج قهوه ای ، جوانه ها ، نخود فرنگی ، حبوبات (برای مثال لوبیا ، عدس)

سبزیجات و میوه های خام همچنین منابع عالی مواد غذایی هستند . هر چند باید به آرامی به آن ها داده شود و این به پرنده شما اجازه می دهد که خود را با تغییر در رژیم غذایی وفق دهد . تغییر ناگهانی می تواند موجب بی اشتهایی پرنده شده و این چیزی است که هیچ کس نمی خواهد . البته شما باید اجازه بدهید پرنده شما به غذای معمول و آب تازه و تمیز که همیشه باید فراهم باشد دسترسی داشته باشد .

در مورد سبزیجات سعی کنید تغذیه با آن هایی که به رنگ زرد تیره بوده یا برگ سبز پهن دارند صورت گیرد . (فقط آووکادو نباشد که برای پرندگان مثل سم می ماند) . برای مثال : جعفری ، نخود سبز ، نخود سبز برفی ، کدو ، کاهو ، خیار

سخت است که خوشمزگی و کیفیت مواد مغذی در میوه ها با هم جمع گردد اما آن ها باید فقط قسمت کوچکی از رژیم غذایی باشند (هسته میوه ها که می تواند برای پرندگان سمی باشد باید در ابتدای تغذیه جدا شود) . برخی از میوه های محبوب در میان پرندگان :

کیوی ، انبه ، پاپایا ، پرتقال ، گریپ فروت ، سیب (دانه هایش را جدا کنید)

وقتی شما برای اولین بار سعی می کنید غذای تازه بدهید هر چند ممکن است خود را با یک پرنده در حال داد و بیداد از دست شما ببینید اما این ها میوه و سبزیجات هستند ، بنابراین نا امید نشوید ، صبور باشید و دوباره سعی کنید . حتی خودتان غذا را جلوی پرنده بخورید (اگر این روی بچه ها جواب می دهد چرا روی پرندگان این طور نباشد ؟)

در نهایت پرندگان خواهند فهمید که این غذا باید خوب باشد و از روی انگشتان شما خواهند گرفت . هیچ کس دوست ندارد خوردنی خوشمزه را از دست بدهد .

 

مجموع 0 رأی
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نظر خود را بگذار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
X
آواتار موبایل
منوی اصلی x