گروه های نژادی سگ ها

هر نژاد برای دلیلی به وجود آمده است و سگ های همراه از این مطلب مستثنی نیستند. کار آن ها همراهی کردن افراد است، شاید پراهمیت ترین کاری که یک سگ می تواند انجام دهد. بعضی از سگ های مینیاتوری حاصل از سگ های کار و بعضی دیگر که منحصراً پدید آمده اند مانند سگ های زیبای جیبی از این گروه می باشند.

سگ های این دسته برای کنترل تعداد زیادی از گوسفندان یا جمع آوری حیوانات اهلی آموزش دیده اند. آن ها هنوز هم این قابلیت را نگه داشته اند، حتی وقتی بیشتر آن ها هیچ وقت از گوسفندان مرینوس یا گاوهای شاخ بلند نگهداری نکرده اند. با انرژی، با هوش و جدی بودن ویژگی های مهم این دسته از سگ ها هستند و هیچ چیز بهتر از دیدن تمام این ها با هم نیست.

هاندها شاید قدیمی ترین نوع سگ شکاری باشند. این سگ ها دو نوع دارند، سگ هایی که به کمک دیدن شکار می کنند یا هاندهای دیداری و آن هایی که با بوییدن شکار می کنند یا هاندهای بویایی. هاندهای دیداری شیک و سریع بوده و مانند مازراتی دنیای سگ ها می باشند در حالی که هاندهای بویایی بیشتر مثل وسایل نقلیه بیابانی محکم و قابل اطمینان هستند. هر دو گونه برای شکار پرورش یافته اند.

سگ های گوناگون نشان داده شده در این گروه برای انجام انواع کارها، از محافظت اشخاص، اموال و دام اهلی تا کشیدن گاری یا سورتمه پرورش داده شده اند. معمولاً آن ها قوی، با هوش و نترس هستند و می توانند دوستدار تفریح و یا جدی باشند. به دلیل اندازه و قدرت، آن ها نیازمند دستورالعمل زندگی در خانه می باشند.

چه چیزی Schnoodle (میکس اشناوزر و پودل) یا Goldendoodle (میکس گلدن رتریور و پودل) را از انواع نژادهای خالص جدا می کند؟ همچنین Bullmastiff (میکس ماستیف و بولداگ) و سیلکی تریر فقط تعدادی از انبوه نژادهایی هستند که از ترکیب دو نژاد متفاوت به وجود آمده اند. اگر چه انواع جدید سگ ها برای شناخته شدن نیازمند آزمایش و زمان هستند.

با بازنده اصلی آشنا شوید، آن هایی که بیشتر از نژادهای خالص در آخر به پناهگاه ها راه می یابند. برای سرپرستی نژادهای ترکیبی باید با گوناگونی در ریشه و سرگذشت آن ها کنار بیایید، البته نتیجه، تأمین خانه ای است که آن سگ ها واقعاً به آن نیاز دارند.

سگ های فعال، هوشیار و ورزشکار، شکارچیان دنیای سگ ها هستند، مانند پوینترها، رتریورها، سترها و اسپانیل ها. خیلی از آن ها همه فن حریف هستند، اما معمولاً پوینترها می یابند و بی صدا به آن اشاره می کنند، رتریورها به بازی بگیر-بیار در خشکی یا آب علاقه دارند، سترها پیدا کرده و اشاره می کنند و بعضی وقت ها بیرون می کشند و اسپانیل ها پیدا می کنند و بیرون می کشند.

تریرها بد جنس های دنیای سگ ها هستند. اسم آنها از کلمه لاتین Terra به معنی زمین گرفته شده و به علاقه آن ها به کندن زمین برای شکار روباه ها، موش کورها، گورکن ها و موش ها اشاره دارد. تریرها در دامنه وسیعی از نظر اندازه و شکل قرار دارند ولی تمامی آن ها در جنب و جوش، شخصیت شرور و ذات پرانرژی مشترک هستند.