ضمانت استرداد کالا، تضمین بازگشت وجه

 

رویکرد باز گرداندن کالا

در راستای آسودگی خاطر و رضایتمندی مشتریان، مجموعه ایران پت مال نهایت تلاش خود را به کار بسته تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با این وجود ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبه رو شوند که در مواجهه با آن، خدماتی به عنوان خدمات پس از فروش پیش بینی شده است. با در نظر گرفتن تنوع کالای ارائه شده در وب سایت ایران پت مال، کلیه اقلامی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند و کارکرد آنها نیاز به تست کردن ندارد (مانند انواع خوراکی ها و جای خواب و باکس و ظرف غذا و …)، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول ٧ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی شوند. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه از طرف ایران پت مال به پاس اطمینان و همراهی شما عزیزان، همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده اند، مشمول ٧ روز ضمانت تعویض نیستند، برای سایر محصولاتی که نیاز به زمان جهت تست دارند، ایران پت مال ٧ روز فرصت برای باز گرداندن کالا در نظر گرفته است.

 

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

 

♦ اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

 1. اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت کالا، به ایران پت مال اطلاع داده شود.
 2. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 3. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود.
 4. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 5. این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

 

♦ اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

 1. وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش ایران پت مال از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 2. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 3. عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا یا مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
 4. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌ بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 5. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 6. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

 1. آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش ایران پت مال از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 2. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

♦ اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

 1. انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته ‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
 2. از آنجا که ایران پت مال یک وب‌ سایت خرده ‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف ‌کننده است. (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود.)
 3. اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد خدمات پس از فروش ایران پت مال (شماره تلفن : ۸۸۲۱۶۱۳۸ -۰۲۱) اطلاع داده شود.
 4. اگر پس از دریافت کالا، مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 5. با استناد به موارد ذکر شده، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌ پذیر است که کالا باز نشده، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد. همچنین از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

♦ اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

 1. آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش ایران پت مال اطلاع داده شود.
 2. بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ایران پت مال تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 3. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران پت مال بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 4. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ایران پت مال ارسال شود.
 5. در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ایران پت مال بازگردانده شود.

توجه:پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌ شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ایران پت مال در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ایران پت مال در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

 1. اطلاعات هر محصول آرایشی – بهداشتی در وب ‌سایت ایران پت مال، صرفاً برای اطلاع‌ رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی – بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب ‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ایران پت مال مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین ایران پت مال مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته ‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولید کننده کالاست.
 2. درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی – بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ایران پت مال در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
 3. در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولید کننده، ایران پت مال صرفاً هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
 4. ایران پت مال نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی – بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و …) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تامین‌ کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و مراقبتی

 1. اطلاعات این محصولات صرفاً برای اطلاع‌ رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده ، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب ‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ایران پت مال مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
 2. ایران پت مال مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته ‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
 3. درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ایران پت مال در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
 4. ایران پت مال نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده این محصولات، مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌ کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک

 1. به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش اینگونه کالاها، این گروه شامل مهلت تست ۷ روزه نیستند. بنابراین برای استفاده از گارانتی سلامت فیزیکی یا تعویض سایز مشتری می‌ پذیرد در اولین فرصت و حداکثر تا ۶ ساعت کاری پس از دریافت کالا، درخواست خود را با ذکر شماره فاکتور، به خدمات پس از فروش ایران پت مال اطلاع دهد.
 2. درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که پوشاک تنها تست شده باشد و در وضعیت اولیه و نو و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به جای خواب، درخت و اسکچر

 1. در صورت ارسال کالا در مناطق ۲۲ گانه توسط ایران پت مال، لازم است مشتری در حضور تحویل دهنده سفارش، سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.
 2. در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه درخواستی از طرف مشتری تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان ایران پت مال و کارشناسان شرکت تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.

 

ضوابط و مسئولیت های مربوط به فروش مواد خوراکی و دارویی

 1. حیوانات با توجه به ویژگی های مزاجی و جسمی در رده های سنی متفاوت و یا داشتن بیماری های خاص ممکن است نسبت به برخی مواد خوراکی و دارویی حساسیت داشته باشند. مجموعه ایران پت مال مسئولیتی در قبال حساسیت ناشی از محصولات غذایی به عهده ندارد و مسئولیت آن به عهده شرکت تولید کننده و رعایت شرایط مصرف آن باز می گردد. امکان باز گرداندن کالا در این موارد محدود به زمانی است که مشخصات کالای دریافت شده با آنچه در وب سایت ایران پت مال نشان داده شده متفاوت باشد و یا در زمان تحویل تاریخ انقضای آن گذشته باشد.

 

کالا را چگونه ارسال کنید؟

 1. لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 2. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ایران پت مال جداً، خودداری کنید.
 3. برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌ بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند باطری، دفترچه راهنما، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
 4. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 5. فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
 6. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از قسمت حساب کاربری من بخش فاکتورها، پرینت بگیرید یا اینکه شماره فاکتور و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
 7. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
 8. از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
 9. بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان تهران – شهر تهران – خیابان شیخ بهایی شمالی – کوچه دوازده متری سوم – پلاک۱ – واحد ۶

کد پستی : ۱۹۹۵۸۸۳۸۵۳

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 1. کارشناسان خدمات پس از فروش ایران پت مال ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی وکنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب ‌دیدگی توسط کارشناسان ایران پت مال تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ ایران پت مال  بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، ایران پت مال  تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

 1. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ایران پت مال در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌ گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌ پذیرد.
 2. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ایران پت مال، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.
 3. کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت ایران پت مال هستند، لذا علی رغم تصور آن‌ که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌ بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
 4. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 5. ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ایران پت مال است.

 

درخواست خود را چگونه به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:

 1. با شماره تلفن ۸۸۲۱۶۱۳۸ -۰۲۱، بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 1. یا به IRANPETMALL@YAHOO.COM با ذکر شماره فاکتور، ایمیل بزنید.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره فاکتور در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.