Feeding 2-1

5 راه برای کمک به لاغر شدن گربه تان

(زمان مطالعه 3 دقیقه)
چطور با چاقی گربه خود مبارزه کنید
اضافه وزن در گربه ها در حال افزایش است اما مشکل فقط متحمل شدن وزنی بیشتر نیست بلکه مشکل بیشتر رنجی است که آن ها از بیماری هایی مانند دیابت ، آرتروز و سندرم کبد چرب که می تواند مرگبار باشد ، می برند .
” Kerri Marshall ” دامپزشک حیوانات خانگی می گوید : گربه های ما در حال گردتر شدن هستند . این موضوع تا اندازه ای به خاطر تغییری بوده است که در گربه های درونی – بیرونی به تمام مدت درونی به وجود آمده و این دلیل فعالیت کمتر داشتن است.
برای برگرداندن گربه تان به شکل قبل از چاقی اش، باید هم ورزش و هم رژیم غذایی را در نظر بگیرید. در این جا نکات دیگری از دکترMarshall بیان شده است…
1- دانستن ” امتیاز وضعیت بدن ” گربه تان
در گوگل “cat body condition score” را تایپ کنید ، وب سایت های زیادی که عکس هایی از گربه ها دارند پیدا خواهید کرد و به شما کمک خواهد کرد وضعیت گربه تان را مقایسه کنید که آیا او اضافه وزن دارد و اینکه چه مقدار است .
به گفته دکتر Marshall شما باید بتوانید دنده ها و ستون فقرات گربه تان را لمس کنید و زیر شکم را که مکان رایجی در افزایش وزن است را چک کنید.

2- خریدن غذای با کیفیت گربه
دکتر Marshall می گوید یک غذای ارزان حیوان خانگی می تواند چربی بیشتری داشته باشد و یا مواد مغذی مناسبی در آن نباشد. همچنین مطالعات نشان می دهد کیفیت آنچه که می خورند مهم است نه مقدار آن. غذای با کیفیت تر گربه دارای پروتئین بهتر و مواد مغذی با هضم راحت تری است و غذای با کیفیت پایین تر اغلب برای خوشمزه شدن با چربی اسپری شده اند که این مورد در برندهای گران تر وجود ندارد.
دامپزشک تان می تواند برندهای خوب غذای گربه را به شما پیشنهاد دهد و علی رغم اینکه بیشتر محصولات دارای توصیه هایی روی بسته بندی شان می باشند، می تواند شما را در اندازه صحیح سهم غذای بچه گربه تان راهنمایی کند.

3- تمرین دادن گربه تان
خیلی از ما زندگی پرمشغله ای داریم اما سعی کنید تا در برنامه روزمره خود برای بازی با گربه تان وقت بگذارید. دکتر Marshall می گوید، گربه ها یکی از معدود حیوانات خانگی هستند که عاشق بازی هستند و غریزه بالایی در بازی کردن دارند (غریزه شکارچی بودن).
اسباب بازی هایی مثل چوب هایی که سر آن ها موش است و توپ ها را تهیه کرده و بچه گربه تان را به بالا رفتن از سازه های بالا رفتنی که اطراف خانه قرار داده اید تشویق کنید.
سعی کنید با گربه خود بازی کنید و حداقل 10 دقیقه در روز او را به حرکت دربیاورید . اگر او خیلی مسن یا خیلی چاق است، شما ممکن است مجبور شوید تا 10 دقیقه ادامه دهید.
یکبار که شما گربه تان را به حرکت تشویق کردید ، ممکن است او شما را سورپرایز کند و فعال تر از آن چیزی که هست بشود، چون محرک های ذهنی، بچه گربه تان را بیشتر هوشیار می کند.

4- استفاده به جا از تشویقی ها
تشویقی های خوردنی در اطراف خانه برای گربه تان مخفی کنید و آن ها را در ارتفاع های مختلف قرار دهید تا او مجبور شود برای پیدا کردن آن ها بالا رود. اگر گربه شما نمی تواند تشویقی ها را پیدا کند چندین بار اول به او کمک کنید تا پیدا کند . دکتر Marshall هشدار می دهد که اگر سگ یا بچه کوچکی آن جا هست در قائم کردن تشویقی ها باید خیلی مراقب باشید. همچنین فقط تشویقی های سالم گربه خریداری کنید و همیشه اتیکت و لیست ترکیبات آن را چک کنید.

5- شروع تدریجی کاهش وزن روتین
به گفته دکتر Marshall برای یک گربه واقعاً خطرناک است که چند روز غذا نخورد. آن ها می توانند به سندرم کبد چرب دچار شوند (hepatic lipidosis) که می تواند موجب نارسایی کبد برای آن ها شود. کاهش وزن خیلی سریع همچنین می تواند باعث التهاب در ریه و مفاصل یا کمبود قند خون (hypoglycemia) شود . با این حال، دکتر Marshall پیشنهاد می کند که گربه یک برنامه کاهش وزن تدریجی را شروع کند و در آخر یک دامپزشک برای بیماری های نهفته گربه را چک و بررسی کند.

مجموع 0 رأی
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نظر خود را بگذار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
X
آواتار موبایل
منوی اصلی x