استلا، سگ سخن گو!
News 9-1

استلا، سگ سخن گو!

این سگ آموخته است که صحبت کند و دقیقا همان چیزی که شما انتظار دارید را به شما می گوید.
کریستینا هانگر یک آسیب شناس گفتاریست که به سگش استلا آموزش داده که با انسان ها ارتباط برقرار کند و نتیجه کارش قابل ستایش است.
هانگر همان اصولی که برای آموزش یک کودک دارد را برای آموزش استلا به کارگرفت.او از یکسال و نیم پیش زمان زیادی با تکرار و تمرین استلا را آموزش داده. درست از وقتی که متوجه شد استلا آمادگی برقرای ارتباط با حرکات و صدا را دارد و هانگر به این مهارت کلمات را نیز اضافه کرد.نکته دیگری که هانگر به آن توجه داشت این بود که او این کار را زمانی که استلا حالش خوب بود و خوشحال بود انجام می داد.
او با استفاده از مهارت اش در آسیب شناسی گفتار و زبان به سگش استلا یاد داده که چطور با انسان ها صحبت کند.استلا که به همراه صاحبش در سن دیگو زندگی می کند، می داند که چطور با ۲۹ کلمه یا حتی جمله متفاوت ارتباط برقرارکند. او این کار را با استفاده از فشار دادن دکمه هایی روی یک پنل که برنامه ریزی شده است تا کلمات یا عبارات تکی را بیان کند، انجام می دهد.هانگر در مصاحبه اش با سی ان ان می گوید او قطعا بیشترین کلمه ای که استفاده می کند بیرون است! چون عاشق بیرون رفتن است. عبارات دیگری که استلا استفاده می کند شامل بیا بازی کنیم و بیا بیرون توپ بازی کنیم و … است. در یکی از ویدئوها وقتی استلا صدایی از بیرون شنید و برای بررسی بی تاب شد، به صورت مکرر دکمه ببین را فشار داد وسپس بیا بیرون.

مجموع ۲ رأی
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?