جزیره آئوشیما، بهشت گربه ها!
News 8-1

جزیره آئوشیما، بهشت گربه ها!

حدودا ۳۸۰ سال پیش، افراد زیادی جذب جزیره آئوشیما در ژاپن شدند تا از ماهی های ساردین این جزیره استفاده کنند و با شغل ماهیگیری گذران زندگی داشته باشند. بعضی از اهالی جزیره آئوشیما کار پرورش کرم ابریشم را انجام می دادند تا برای ساخت تورهای ماهیگیریشان ابریشم تولید کنند و از آنجایی که کرم های ابریشم باعث جذب موش ها به جزیره شده بودند، ساکنین جزیره آئوشیما مجبور شدند تا گربه ها را به جزیره شان بیاورند تا این مشکل حل شود و بالحق باید بگوییم که گربه ها کارشان را خوب انجام دادن. بعد از اینکه دیگر موشی برای شکار باقی نماند، گربه ها برای اینکه بتوانند شکم خود را سیر کنند، به ساحل جزیره می رفتند. ماهیگیران کم کم به گربه ها علاقمند شدند به گونه ای که آن ها را مظهر خوش شانسی می دانستند.

اما یک روز از بالای صخره سنگی افتاد و در این میان یکی از گربه ها جان باخت. ماهیگیران برای بزرگداشت گربه ها به خاطر این اتفاق تلخ که بسیار هم از آن ناراحت شده بودند، آن گربه را در مکانی که امروزه معبد گربه ها نامیده می شود، دفن کردند و بدین شکل داستان گربه ها شکل گرفت. امروزه گربه های آئوشیما به انسان ها برای غذا خوردنشان متکی شده اند و از توریستان انتظار دارند که به آن ها غذا بدهند!

جالب است بدانید که روزانه فقط ۳۴ توریست می توانند به جزیره گربه ها در ژاپن وارد شوند. تعیین این محدودیت هم به این خاطر است که ساکنین سالخورده جزیره آئوشیما دلشان نمی خواهد که جزیره از کنترلشان خارج شود و تعداد زیاد توریستان باعث شود که نظم جزیره به هم بخورد. ساکنان همچنین برای کنترل جمعیت گربه ها تعدادی از آن ها را عقیم کرده اند که این کار به نفع خود گربه ها هم هست و کمک می کند تا زندگیشان در جزیره راحت تر پیش برود. در جزیره آئوشیما، گربه ها پادشاه هستند! نسبت تعداد گربه ها به انسان ها ۶ به ۱ است. جمعیت این جزیره که مساحتش کمتر از ۰.۵ کیلومتر مربع است، بعد از کاهش چشم گیری از زمان جنگ جهانی دوم، چیزی حدود ۲۰ نفر است که با این حساب جزیره آئوشیما به معنای واقعی کلمه مملوء از گربه است و واقعا استحقاق این را دارد که عنوان جزیره گربه ها به آن داده شود!

مجموع ۱ رأی
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?