آنتی اکسیدان برای حیوانات خانگی
Magazine Wellness Antioxidant For Pets 1

آنتی اکسیدان برای حیوانات خانگی

(زمان مطالعه ۲/۵ دقیقه)

آنتی اکسیدان ها بالاخره به احترام و توجهی که لایق آن بودند رسیدند . در خور میزان شمول آن در غذای حیوانات خانگی آنتی اکسیدان ها دو کاربرد مهم را ارائه می دهند . تازه نگه داشتن غذاها و همچنین سالم نگه داشتن حیوانات خانگی . در ادامه فواید ناشی از مصرف آن ها برای سلامتی ذکر شده است .

فواید آنتی اکسیدان ها برای حیوانات خانگی

آنتی اکسیدان نقش مهمی در نگهداری از سلامت حیوانات خانگی شما دارد . آن ها به طور وسیعی سودمند می باشند و این امر به خاطر مقابله با اثر مضر رادیکال های آزاد در بدن می باشد .

رادیکال های آزاد فرآورده های جانبی طبیعی حاصل از متابولیسم بوده و مقدار آن در زمانی که حیوانات خانگی مریض ، سالمند و در معرض سموم هستند یا از سوء تغذیه رنج می برند بسیار بیشتر از حد نرمال می باشد . رادیکال های آزاد دارای اکسیژن با یک الکترون از دست رفته می باشند که آن ها را به شدت واکنش پذیر می کند . آن ها حمله می کنند و الکترون از دست رفته خود را از سلول های اعضا ، پروتئین و DNA می گیرند . مولکول هایی که یک الکترون خود را به رادیکال های آزاد داده اند اغلب خود رادیکال آزاد ، شده و این چرخه ادامه دارد .

آنتی اکسیدان ها متفاوت هستند . آن ها می توانند به رادیکال های آزاد بدون اینکه خودشان به رادیکال آزاد تبدیل شوند الکترون اهدا کنند . در نتیجه چرخه مولکولی را شکسته و از آسیب سلولی جلوگیری می کنند . بنابراین منبع غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها برای حیوانات خانگی جهت تقویت سیستم ایمنی در طول زندگی و حفظ سلامتی آن ها وقتی پا به سن می گذارند حیاتی است .

برای مثال یک سری تحقیقات انجام شده روی سگ ها نشان داده است که سگ های مسن که به آن ها رژیم غذایی غنی شده با آنتی اکسیدان ارائه شده می توانند مجموعه کارهایی را با موفقیت بیشتر از دیگر سگ ها یاد گرفته و انجام دهند . فرض این محققین استوار بر فرضیه آسیب اکسیداسیونی است که از عوامل پیری مغز در سگ ها می باشد .

تحقیقات دیگری با استفاده از رژیم غذایی غنی شده با آنتی اکسیدان نشان داد که سگ های مسن (بزرگتر از ۸ سال) کمتر از تغییر رفتاری مرتبط با سن همراه با زوال شناختی ، رفتارهایی مانند لیسیدن های مفرط و قدم زدن های طرح دار ، رنج می برند . سگ هایی که از رژیم غذایی غنی شده با آنتی اکسیدان استفاده می کردند بسیار راحت تر از دیگر گروه ها قادر به تشخیص اعضای خانواده خود و دیگر حیوانات بودند و همان طور آن ها چالاکی بیشتری نشان می دادند .

حتی دیده شده که آنتی اکسیدان ها به سگ ها و گربه هایی که از آلرژی یا مشکلات مربوط به پوست و پوشش رنج می برند کمک می کنند . همچنین آن ها فعالیت سیستم ایمنی را در حیوانات جوان قبل از تزریق واکسن ارتقاء می دهد .

با تمام این مزایای عالی چگونه می توان از اینکه حیوانات خانگی شما آنتی اکسیدان ها را به دست می آورند اطمینان حاصل کرد ؟

منابع آنتی اکسیدان برای سگ یا گربه

منبع اولیه آنتی اکسیدان ها برای سگ ها و گربه ها باید کامل و از نظر رژیم غذایی متعادل باشد و همچنین از ترکیبات با بالاترین کیفیت ساخته شده باشد . ویتامین E ، ویتامین C (اسید سیتریک) ، ویتامین A ، کاروتنوئیدها و سلینوم همه آنتی اکسیدان های قوی هستند . آن ها به صورت طبیعی در خیلی از ترکیبات غذایی حیوانات خانگی پیدا می شوند ، اما مکمل ها برای تقویت محتوای آنتی اکسیدان رژیم غذایی بدون ایجاد عدم تعادل غذایی استفاده می شوند .

مجموع ۰ رأی
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?