مسافرت با خوردو به همراه حیوان خانگی
Travel-Dog-2

مسافرت با خوردو به همراه حیوان خانگی

(زمان مطالعه ۵ دقیقه)

در سفرهای جاده ای ، ما فقط سوار بر ماشین شده ، بنزین زده ، موزیک را روشن کرده و به سمت یک غروب زیبا رانندگی می کنیم . ولی چه می شود اگر شما به همراه خود ، حیوان خانگی تان را بیاورید ؟ به جز بسته بندی اسباب بازی های جویدنی مورد علاقه حیوان خانگی خود و پتوی مورد علاقه برای به آغوش گرفتن آن ها ، چه چیز دیگری باید بیاورید ؟ ما این لیست کاربردی را از پیشنهاداتی که سفر شما را ایمن ، لذت بخش و تا حد امکان بی دردسر می سازد ، گردآوری کرده ایم .

۱- بهترین پیشگیری در برابر آسیب های تصادفی ، یک حمل کننده حیوانات خانگی است

یکی از بیشترین آسیب های رایج در حیوانات خانگی به سبب تصادف ، در داخل ماشین ها می باشد . فارق از اندازه حیوان خانگی شما (چه سگ ، گربه یا همستر باشد) بهتر است در جای امن مسافرتی باشد . البته که شما یک راننده قابل اعتماد هستید ، اما دیگران این گونه نیستند و در بدترین حالت آخرین چیزی که شما برای حیوان خانگی خود می خواهید ، پرت شدن از داخل ماشین است . حتی جای امن نیز می تواند در خلال تصادف از میان پنجره پرتاب شود . بنابراین مطمئن شوید که جای امن را روی صندلی عقب با کمربند یا با روشی دیگر بسته اید .

بعضی حمل کننده ها به طور مشخص با قابلیت استفاده از کمربند خودرو طراحی شده اند . اما هر جای امنی را می توان با استفاده از طناب یا کش قلاب دار در جای خود ثابت نگه داشت . این کار نه تنها شانس به پرواز در آمدن جای امن را کم کرده بلکه شانس رنج کشیدن حیوان خانگی شما از بیماری در اثر حرکت در ماشین را نیز می کاهد . هرگز اجازه ندهید حیوانات ، مخصوصاً گربه ها آزادانه در ماشین بچرخند . گربه ها تمایل به خزیدن زیر پاها را دارند و سگ های هیجان زده از یک طرف ماشین برای دیدن تمام مناظر به طرف دیگر حرکت می کنند .

۲- حیوان خانگی خود را روی صندلی جلو قرار ندهید

بله ، ما می دانیم که شما بچه کوچک پشمالوی خود را دوست دارید . اما صندلی جلوی خودرو جای حیوان خانگی نیست . این بدین معنی است که حیوان خانگی تان را در هنگام رانندگی روی پای خود نگه نداشته و روی صندلی مسافر نیز ننشانید . حتی اگر سگ شما به اندازه کافی برای مناسب بسته شدن کمربند صندلی مسافر بزرگ می باشد ، اگر در کوچک ترین تصادفات کیسه هوا باز شود و یا او از بالا یا زیر کمربند لیز بخورد ممکن است هنوز در معرض خطر قرار داشته باشد . کمربند ها و کیسه های هوا برای اندازه بزرگسال بدن انسان طراحی شده اند . با این وجود سگ ها از نظر فیزیکی برای هیچ کدام از آن ها آماده نیستند و نتیجه آن می تواند مرگبار باشد . البته کمربندهایی وجود دارد که برای سگ ها طراحی شده است ، اما گزینه بهتر هنوز جای امن است.

۳- یک تگ مسافرتی دارای جزئیات با تمامی اطلاعات تماس خود به قلاده حیوان خانگی خود متصل کنید.

خدا نکند اما اگر شما حیوان خانگی خود را در خلال یک سفر جاده ای گم کنید ، بهترین شانس بازگشت او به شما ممکن است تگ باشد . ما داستان هایی از سگ های کوچک که مجبور به فرار بودند برای حفاظت از جانشان به خاطر سگ بزرگی که در استراحتگاه به سمت آن ها آمده بود ، شنیده ایم . آماده باشید ، در حقیقت اگر شما مشغول خواندن این مقاله پیش از سفر هستید ، ممکن است برای حیوان خانگی خود میکروچیپ یا خالکوبی جهت خطا ناپذیر کردن تشخیص هویت را در نظر بگیرید . ما همچنین در نظر می گیریم میکروچیپ می تواند مفید باشد . فقط مطمئن شوید که اطلاعات تماس متصل به حساب را به روز نگه می دارید . در غیر این صورت ، این میکروچیپ تنها لوازم جانبی خیلی گرانی است که هیچ کاری برای یافتن حیوان خانگی شما انجام نمی دهد.

۴- آب و غذای حیوانات خانگی به اندازه کافی برای کل زمان سفر بیاورید

سفرهای جاده ای زمانی نیست که شما غذاهای جدید را امتحان کنید . (حداقل تا جای ممکن مورد علاقه حیوان خانگی شما باشد) به یاد داشته باشید که حیوان خانگی شما به نگه داشتن خود تا استراحتگاه بعدی خو نگرفته است . بنابراین مورد بدی از اختلال گوارشی می تواند خیلی سریع سفر را به بدترین سفر زندگی تان تبدیل کند . مطمئن شوید که غذای کافی تا آخرین روز بازگشت به خانه برداشته اید و تشویقی هایی برای حیوان خانگی خود بردارید که از قبل به آن ها عادت دارد . شما ممکن است حتی به پر کردن یک ظرف آب از خانه جهت کاستن هر احتمالی از بروز مشکلات گوارشی فکر کنید . کاسه های جمع شونده حیوانات خانگی برای اینگونه سفرها عالی بوده به نحوی که شما می توانید آن ها را در جیب خود قرار داده و زمان توقف در استراحتگاه بعدی آن ها را پر کنید.

۵- کیت مسافرتی “آماده برای هر چیزی” درست کنید

کیت اورژانسی شما باید شامل تمام چیزهایی که نیاز دارید باشد و البته به اضافه موارد کمک های اولیه حیوانات خانگی :

– رول گاز استریل

– بانداژهایی که مخصوص مهار کردن در حیوانات ساخته شده است

– مسکن هایی که توسط دامپزشک شما متناسب با وزن و سن حیوانات خانگی از پیش تأیید شده است

– هیدروژن پروکسید (آب اکسیژنه) هم برای تمیز کردن زخم و هم برای القای استفراغ

– پماد آنتی بیوتیک

– داروی ضد تهوع (مجدداً توسط دامپزشک شما از پیش تأیید شده باشد)

– یک عکس جدید از حیوان خانگی خود

– کیسه های پلاستیکی جهت جمع آوری فضولات و هر بازمانده حیوان خانگی خود

– درب بازکن دستی قوطی

– مدرک واکسن هاری (به یاد داشته باشید که شما برای هر چیزی آماده می شوید)

– اسباب بازی های اضافه

– دستمال مرطوب نوزاد (مناسب برای تمیز کردن حیوان خانگی و خود شما)

– دستمال حوله ای برای تمیز کردن ماشین

– قلاده و بند قلاده اضافی

– یک پتو یا حوله ساحلی بزرگ به اندازه ای که برای پیچیدن دور حیوان خانگی اگر نیاز به مقید سازی شود ، کافی باشد

یک نکته مفید دیگر فقط برای صاحبان گربه ، توجه به جعبه خاک (دستشویی) گربه می باشد . برای این کار چندین راه وجود دارد . بیشتر فروشگاه های حیوانات خانگی و حتی بعضی فروشگاه های بزرگ ، سینی های خاک قابل مصرف ، خاک و سینی های خاک کوچک ” استارتر ” می فروشند . راه دیگر به همراه داشتن خاک و دستشویی گربه می باشد . خیلی از گربه ها درباره ” کار خرابی خود ” مخفی کار هستند با این وجود شما ممکن است بخواهید به او یک دستشویی با نام خودش روی آن بدهید (اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید) خیلی از این دستشویی ها جهت سهولت در جا به جایی در بالای خود دستگیره دارند .

قبل از سفر جهت جلوگیری از ترسیدن گربه ، او را به استفاده از دستشویی جدید عادت بدهید.

این مورد انتهای لیست موارد مورد نیاز برای سفر جاده ای با حیوان خانگی خود نیست . بگذارید غریزه شما و حیوان خانگی تان راهنمای شما باشد.

مجموع ۰ رأی
۰

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?